:: Dětské potřeby
Dětské potřeby

DĚTSKÉ POTŘEBY

Mateřství je nejkrásnější období v životě ženy. . .
Prodej na splátky Chicco, Römer, Cam, Moon, Tako
Jak nakupovat   FAQ   Nákup na splátky   Doprava   Záruka   Kontakt   Velkoobchod
Přihlásit : : Nový zákazník

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ SKLADU - SLEVY 14% NA VŠECHNO ZBOŽÍ


Vyhledávání
 
  ***
 
 

Dětské potřeby
  Kočárky
Golfky
Sportovní kočárky
Kombinované kočárky
Hluboké kočárky
Kočárky pro dvojčata
Sady kočárků
Trojkolky
   - Příslušenství ke kočárkům

Krosničky a klokánky

Autosedačky
Autosedačky 0-13kg
Autosedačky 9-18kg
Autosedačky 9-36kg
Autosedačky 15-25kg
Autosedačky 22-36kg
   - Příslušenství k autosedačkám

Cyklosedačky

Dětský nábytek
Postýlky
Cestovní postýlky
Lehátka
Ohrádky
Chodítka
Jídelní židličky
Přebalovací pulty a stoly

Dětská elektronika
Chůvičky
Monitory dechu
Kojenecké váhy
Ohřívačky lahví
Sterilizátory
Teploměry a další

Hračky
Kočárky pro panenky
Kojenecké hračky
   - Hračky pro nejmenší
   - Hračky od 3 měsíců
   - Hračky od 6 měsíců
   - Hračky od 9 měsíců
   - Hračky od 12 měsíců
   - Hračky od 18 měsíců
Odrážedla a tříkolky
Plyšové hračky
Dřevěné hračky
Hračky pro holky
Hračky pro kluky

Kojenecké oblečení
Bryndáky
Podložky a deky
Povlečení
Sluneční brýle
Zavinovačky

Kojenecké potřeby
Kojenecké lahve
Nádobí
Nočníky
Pleny
Vaničky
Dětská kosmetika

Maminka
Spodní prádlo

 
 

Výrobci dětského zboží
  B&B
Baby Welt
Bébé-Confort
Bengy
Britax
Cam il Mondo
Chicco
Cybex
Delta Diffusion
Deltim
Eurokids
Firstwheels
Fisher Price
For Little
Freeline
Glück
Klupś
Korbell
Maxi-Cosi
Merri Tots
Moon
Neonato
Nuk
Ofrat
Petra Electric
Playgro
Premaxx
Příslušenství
Römer
Soehnle
Terraillon
Thermobaby
TopCom
Trade Max
Zopa
 
 

Jaké hračky k prvním narozeninám
 

Jaké hračky k prvním narozeninám

Ve věku 12 měsíců děti většinou stojí a dělají první krůčky, dovedou brát věci palcem a ukazováčkem, spojují slabiky v první slůvka. Hračky, které dítěti darujeme k prvním narozeninám, by měly dále podporovat jeho všestranný rozvoj. Platí přitom zásada, že podporovat je správné a žádoucí, ale přetěžovat nesprávné.

Hračky rozvíjejí schopnosti
K rozvoji zručnosti napomůžou například Chrastící autíčka Fisher-Price. Chrastí i na lehký dotek a když s nimi dítě popojede po podlaze, rozsvítí se zadní světla a roztočí se kolečka. K rozvoji akustických a řečových schopností i k poznávání zvířátek může sloužit například Farma se zvířátky Fisher-Price, která obsahuje pět zvířátek, farmáře a vozík na krmení. Z chlívků se ozývají zvířecí zvuky, které může dítě napodobovat stejně jako kokrhání kohouta nebo zpěv zvířátek na kolotoči.

Vážné poruchy ve vývoji jsou velmi zřídkavé. Každé dítě je ale jiné, každé se vyvíjí svým vlastním tempem, proto je třeba přistupovat ke každému dítěti individuálně a všechny věkové údaje v souvislosti se schopnostmi a dovednostmi je třeba brát pouze jako přibližné. Jen pokud máte dojem, že dítě v některé oblasti vývoje výrazně zaostává, je dobré poradit se s dětským lékařem, jakými kroky jeho správný vývoj podpořit.

Vývoj od 9. do 12. měsíce
Dítě je zhruba od devátého měsíce schopno samo sedět. Jistě uchopuje předměty do hrsti, podrobuje je bedlivému zkoumání. Dokáže se „vyjadřovat“ slabikami řazenými za sebe, rozeznává známé a cizí osoby. Ke konci 12. měsíce už zpravidla dokáže delší dobu stát, případně s oporou nábytku. Předměty bere palcem a ukazováčkem a dovede najít i věci, které před ním schováte. Zdvojuje slabiky (má-ma, tá-ta, bá-ba) a je schopno sociálních interakcí.

Kolem prvních narozenin je tak malý človíček již hodně samostatný. Na cestě ke svým prvním krůčkům se postupně vyvíjel. Nejprve posiloval svalstvo hlavy a krku, pak přišla na řadu ramena a trup, dále zadeček, stehna a kolena. Nyní je třeba cvičit rovnováhu a koordinaci.

Vhodnou hračkou pro cvičení rovnováhy je například Houpací poník Fisher-Price. Má pohodlné sedlo, držadla, za která se dítě může dobře držet, a látkovou hřívu. Když se na něm dítě houpe, vydává zvuky a hraje písničku.

Co udělat pro bezpečný pohyb po bytěRozvoj pohyblivosti dítěte je na jedné straně báječný, na druhé straně přináší s sebou problémy, na které je třeba se připravit. Dítě je třeba mít každou minutu na očích a zakročit rázným „Ne!“, jakmile by se blížilo ke zdroji možného nebezpečí nebo úrazu. Není samozřejmě žádoucí bránit dítěti doslova na každém kroku a omezovat tak jeho přirozenou potřebu pohybu. Lepší je přizpůsobit byt, konkrétně místnosti, v nichž dítě pobývá, učinit z něho bezpečnou zónu. Pozor je třeba dát zejména na vratké stolečky nebo jiné kusy nábytku, které by dítě mohlo na sebe strhnout ve snaze opřít se o ně při stavění nebo při chůzi, odstranit křehké vázy a jiné rozbitné věci, o které by se dítě mohlo poranit. K dalším možným zdrojům úrazů patří elektrické kabely, zejména prodlužovací šňůry, z dětského dosahu odkliďte také jedovaté pokojové květiny.

Významným krokem ve vývoji dítěte je rostoucí potřeba komunikace. I když samo ještě nemluví, podporujte rozvoj jeho řečových schopností tím, že na ně budete co nejvíc mluvit. Kolem roku věku začíná dítě pojmenovávat věci, které kolem sebe vidí. Často mu není dobře rozumět a názvy zaměňuje, nesnažte se je ale opravovat jako ve škole, spíš je učte kladným příkladem - použijte dané slovo ve správném kontextu.

Co už umím
Schopnosti ročního dítěte se dají shrnout do několika bodů.
Optické schopnosti: sledování jdoucí osoby a kývajících se předmětů, pozorování vlastních ručiček a obrazu v zrcadle, poznávání věcí patřících dítěti (láhev na mléko), nalezení schovaných věcí.
Zručnost: uchopuje a pouští věci, zkoumá předměty hmatem a třese jimi, uchopuje drobnější předměty palcem a ukazováčkem.
Tělesná zdatnost: opor na všech čtyřech, lezení, vzpřímený stoj s oporou nábytku, vytahování do stoje, jisté sezení.
Řečové schopnosti: vydává a napodobuje zvuky, prozpěvuje slabiky.
Akustické schopnosti: přestane plakat, když na něho někdo promluví, poslouchá kroky, otáčí hlavu za šepotem a za zdrojem zvuku, reaguje na okřiknutí.
Sociální kontakt: dítě si brouká v postýlce, natahuje ručičky k matce, reaguje na hru na schovávanou, povídá si s obrazem v zrcadle, pevně drží věc, kterou mu někdo bere, reaguje na něžnosti.
(14.03.2008)
 
 

Akční ceny
 
 
 

Nepřehlédněte
 
NÁHRADNÍ AUTOSEDAČKA

Pokud budete nuceni autosedačku zakoupenou u nás reklamovat, dostanete náhradní sedačku ve stejné velikostní kategorií tak, aby jste s Vaším dítětem byli stále mobilní!
 
 

Kontakt
   
 

DĚTSKÉ-POTŘEBY - Široká nabídka dětského zboží za nízké ceny.
| sitemap.xml