:: Dětské potřeby
Dětské potřeby

DĚTSKÉ POTŘEBY

Mateřství je nejkrásnější období v životě ženy. . .
Predaj tovaru na Slovensko Chicco, Römer, Cam, Moon, Tako
Jak nakupovat   FAQ   Nákup na splátky   Doprava   Záruka   Kontakt   Velkoobchod
Přihlásit : : Nový zákazník

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ SKLADU - SLEVY 14% NA VŠECHNO ZBOŽÍ


Vyhledávání
 
  ***
 
 

Dětské potřeby
  Kočárky
Golfky
Sportovní kočárky
Kombinované kočárky
Hluboké kočárky
Kočárky pro dvojčata
Sady kočárků
Trojkolky
   - Příslušenství ke kočárkům

Krosničky a klokánky

Autosedačky
Autosedačky 0-13kg
Autosedačky 9-18kg
Autosedačky 9-36kg
Autosedačky 15-25kg
Autosedačky 22-36kg
   - Příslušenství k autosedačkám

Cyklosedačky

Dětský nábytek
Postýlky
Cestovní postýlky
Lehátka
Ohrádky
Chodítka
Jídelní židličky
Přebalovací pulty a stoly

Dětská elektronika
Chůvičky
Monitory dechu
Kojenecké váhy
Ohřívačky lahví
Sterilizátory
Teploměry a další

Hračky
Kočárky pro panenky
Kojenecké hračky
   - Hračky pro nejmenší
   - Hračky od 3 měsíců
   - Hračky od 6 měsíců
   - Hračky od 9 měsíců
   - Hračky od 12 měsíců
   - Hračky od 18 měsíců
Odrážedla a tříkolky
Plyšové hračky
Dřevěné hračky
Hračky pro holky
Hračky pro kluky

Kojenecké oblečení
Bryndáky
Podložky a deky
Povlečení
Sluneční brýle
Zavinovačky

Kojenecké potřeby
Kojenecké lahve
Nádobí
Nočníky
Pleny
Vaničky
Dětská kosmetika

Maminka
Spodní prádlo

 
 

Výrobci dětského zboží
  B&B
Baby Welt
Bébé-Confort
Bengy
Britax
Cam il Mondo
Chicco
Cybex
Delta Diffusion
Deltim
Eurokids
Firstwheels
Fisher Price
For Little
Freeline
Glück
Klupś
Korbell
Maxi-Cosi
Merri Tots
Moon
Neonato
Nuk
Ofrat
Petra Electric
Playgro
Premaxx
Příslušenství
Römer
Soehnle
Terraillon
Thermobaby
TopCom
Trade Max
Zopa
 
 

Jak si vybrat kočárek
 

Jak si vybrat kočárek

Vybrat si ten nejvhodnější kočárek pro vaše miminko, ale také vás samotné, není nic jednoduchého. Předně byste si měli uvědomit, že si kočárek nevybíráte na pár týdnů, ale let a jde nejen o komfort miminka, ale i vás samotných.

Než začnete s výběrem kočárku nejprve si rozmyslete:

1. Kde se budete s kočárkem pohybovat a jezdit, v jakém terénu (upravený chodník, park, les, apod.).

2. Jak často a jakým způsobem s kočárkem budete cestovat (autem nebo hromadnou dopravou, jak často budete kočárek skládat), jak velké máte auto a chcete-li, aby byl kočárek kompatibilní s autosedačkou.

3. Roční období, ve kterém se miminko narodí. Podle toho zvolte velikost a zateplení korbičky – hluboká lůžka bývají cca do 6 měsíců věku a 9 kg. Potom je dítě ve "sporťáku" , který ale není vhodný na zimu. Hluboká zateplená korbička naopak není vhodná pro dítě, které se narodí na jaře - do zimy z ní vyroste.

4. Jaký preferujete design – trojkolky, čtyřkolky, velké/malé kočárky.

***********************

1) V jakém terénu se s dítětem nejčastěji budete pohybovat
Opravdu je velmi důležité zvážit, kde budete s kočárkem nejčastěji jezdit, zda ve velkém městě s upravenými chodníky či někde na vesnici bez chodníků a víceméně v přírodě.

Pro jízdu ve městě se hodí takové modely, které mají otočná, aretovací přední kola, která snadno najedou na chodník, překonají i překážky na ulici a zůstávají stabilní, přičemž jsou co nejlehčí např. kvůli nástupu do MHD.

Naopak pro jízdu v přírodě jsou důležitá především kvalitní odpružená kola a potom váha kočárku - těžší jsou vhodnější do terénu, jelikož jsou stabilnější a lépe drží stopu.

Na trhu jsou k dostání kočárky s různými druhy koleček. Asi nejméně komfortní jsou plastová kolečka, která jsou velmi tvrdá a hodně drncají. O dost lepší jsou kolečka nafukovací, která výborně pruží, ale lze je píchnout. Mezi nejmodernější a také nejpříjemnější kolečka patří pěnová, která dokáží ztlumit i nárazy na kostkách.

2) Jak často budete s kočárkem cestovat a jak velké máte auto
Budete-li více cestovat, pak určitě oceníte kočárek co nejlehčí a nejsnáze skládací a rozkládací.

Nejtěžší částí kočárku je konstrukce, při výběru tedy hleďte na materiál, ze kterého je rám kočárku vyroben. Kočárky s kovovou konstrukcí lůžka jsou těžší než kočárky s rámem bez železa. Pamatujte i na fakt, že v kočárku budete kromě dítěte vozit
pravděpodobně i nákup, takže celková váha ještě stoupne. Optimální váha
kočárku je 10-15 kg - zajistí stabilitu, kočárek přitom ale není příliš těžký. Pozor na informace o váze v obchodech - někteří uvádějí váhu podvozku jako váhu celého kočárku apod. Potom se záhy z nejlehčího kočárku stane středně těžký kočárek.

Vždy je dobré si před nákupem kočárku, zkusit kočár složit a rozložit, přičemž by se nemělo pohlížet pouze na složitost skládání, ale také na velikost složeného kočárku, zda se ve složeném stavu vejde i do kufru auta.

Další velmi praktickou věcí je kompatibilita kočárku s autosedačkou. Jde o to, že pokud vyrazíte na nákupy, není potřeba s sebou vždy vozit korbičku - stačí podvozek, na který lze nasadit autosedačku tzv. vajíčko.

3) Velmi důležité je i roční období, ve kterém se miminko narodí
Narodí-li se v zimních měsících, je velmi důležité pohlížet na zateplení korbičky a také na její velikost. Dítě by v korbičce mělo být min. do 6. měsíce a až poté je vhodné kočárek vyměnit za sporťák.

Pokud se vám miminko narodí na jaře, není nutné, aby byla korbička zateplená, jelikož vydrží max. do podzimu. V zimě již dítě bude potřebovat sporťák.

Některé korbičky jsou variabilní - lze jim polohovat zadní díl a jsou dostatečně velké, tudíž lze tuto korbičku používat déle než 6 měsíců. Bohužel mnoho kočárků má korbičku velmi malou a tak pokud se vám narodí větší dítě, které i po narození hodně přibírá, brzy se do kočárku už nevejde. Zvláště v zimě nastávají problémy, když se do korbičky přidává zimní fusak. V ten moment může být korbička malá hned od začátku.

4) Jaký preferujete design – trojkolky, čtyřkolky
V tento moment by si maminky měly uvědomit, že často nezáleží na tom, co je a není módní, ale především na tom, jak dobře se nám s každým jezdí. Někomu více vyhovuje čtyřkolka, jiní upřednostňují trojkolky. V každém případě trojkolky bývají méně stabilní a je nutné se je naučit správně ovládat. Navíc nehoupají, což je důležité především v prvních měsících miminka. Čtyřkolky bývají zase těžší a někdy houpají až moc.

Tip: Při nákupu čtyřkolky si pusťte kočárek před sebe, abyste zjistili, jestli jede rovně a "nešmajdají kolečka". Vyzkoušejte si, jak kočárek jede s 9 kg zátěží, tento test ověří těžiště kočárku. Pokud vám obsluha neumožní si takto kočárek vyzkoušet, je to známka neprofesionálního přístupu.

Na co je také dobré pohlížet

  • zda-li je v ČR poskytovaný ke kočárku servis. Pokud se musí kočárek posílat do zahraničí, prodlužuje to vyřízení servisu.

  • zda-li pochází kočárek z oficiálních zdrojů (od oficiálního dodavatele, z oficiální distribuce, vztahuje se na něj záruka). Tyto informace najdete na webových stránkách výrobce nebo velkoobchodu.

  • jaké příslušenství dostanete v ceně kočárku a co ke kočárku lze dokoupit. Standardem je dnes pláštěnka a zimní fusak v ceně . Dále lze dokoupit například nánožník, slunečník, držák na lahve, tašku na přenášení kočárku, letní potah, zimní kola, tašku na hygienické potřeby, apod.Závěrem: Každá maminka by si měla kočárek vyzkoušet a vybrat sama - rady tatínků jsou sice přínosem, ovšem jezdit s ním budou převážně samy, tudíž by měly dát na svůj vlastní dojem. To samozřejmě platí, pokud na mateřské dovolené nejsou právě tatínci. Při výběru kočárku myslete především na své pohodlí, na svůj komfort a věřte, že tahat těžký, plně naložený kočárek není nic snadného, ba naopak.

(27.02.2008)
 
 

Akční ceny
 
 
 

Nepřehlédněte
 
NÁHRADNÍ AUTOSEDAČKA

Pokud budete nuceni autosedačku zakoupenou u nás reklamovat, dostanete náhradní sedačku ve stejné velikostní kategorií tak, aby jste s Vaším dítětem byli stále mobilní!
 
 

Kontakt
   
 

DĚTSKÉ-POTŘEBY - Široká nabídka dětského zboží za nízké ceny.
| sitemap.xml